SAMIEE

CHIROPRACTIC

دکتر سمیعی

متخصص کایروپرکتیک

info@samieechiropractic.com email
05137614903 phone

دوره درمان شما حدود 8 هفته میباشد

هفته اول

شما درمان کایرو پراکتیک را تازه شروع کرده اید، و در دو هفته اول، هدف ما این هست که شما را کم کم از درد دور کنیم و به زندگی عادی برگردانیم. در این هفته بین 3 تا 5 جلسه درمان برای شما در نظر گرفته می شود. در 2 هفته اول داروهای ضد التهاب و مسکن را استفاده کنیدو در طول درمان ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن و مکمل های غضروف ساز استفاده شود. طبق دستور پزشک از کمپرس های سرد و گرم استفاده کنید. از تشک مناسب برای استراحت استفاده کنید. به مدت طولانی ننشینید زیرا در این حالت بیشترین فشار را روی دیسک های خود می آورید. تمرینات ورزشی و کشش های خود را طبق دستور پزشک 2 تا 3 بار در روز انجام دهید و بیش از حد توصیه آنها را انجام ندهید، این تمرینات فقط برای ریلکس کردن و بازگشت تدریجی انعطاف پذیری شماست. 8 تا 12 لیوان آب در روز بنوشید و این کار را برای همیشه ادامه دهید. درست است که شما درحال حاضر دردمند هستید اما این مرحله طولانی نیست پس مثبت فکر کنید و خونسرد باشید، نه فقط در رابطه با سلامتی خود بلکه در همه ابعاد زندگیتان.

هفته دوم

در هفته دوم همچون هفته اول بین 3 تا 5 جلسه درمان برای شما در نظر گرفته شده . در این هفته ورزش های داخل آب برای 2 تا 3 بار در هفته و هر بار حداکثر 20 تا 30 دقیقه شروع می شود شامل راه رفتن و شنا کردن طبق دستور پزشک. مابقی دستور العملها در هفته دوم همچون هفته اول است.

هفته سوم

در هفته سوم، برنامه درمان شما به 2 تا 3 جلسه در هفته می رسد، به یاد داشته باشید در روزهایی که به مطب نمی آیید حتما ورزشهای خود را انجام دهید و ازخود مراقبتهای لازم را به عمل آورید. از این هفته شما به حدی از سلامتی بازگشته اید که بتوانید پیاده روی را برای 3 بار در هفته شروع کنید و هر بار بین 15 تا 30 دقیقه طول نمی کشد. از کمپرس های سرد و گرم درصورت نیاز استفاده کنید. شما در این هفته می توانید به زندگی عادی برگشته و فعالیتهای روزانه خود را شروع کنید فقط مراقب باشید بیش از حد خودکار نکشید. به خوردن آب و ویتامین ها و املاح و مکمل ها طبق دستور پزشک ادامه دهید.

هفته چهارم

در هفته چهارم ، برنامه درمان شما باز هم بین 2 تا 3 جلسه می باشد. تمرینات آب خود را برای 2 بار در هفته ادامه دهید. شما در این زمان باید بیشتر از اینکه راه بروید شنا کنید. شناکردن بهترین راه برای قوی کردن بدن است بدون فشار بیش از اندازه به مفاصل. بقیه دستورات این هفته مطابق هفته قبل است.

هفته پنجم

در هفته پتجم برنامه درمان شما بین 1 تا 3 جلسه در هفته خواهد بود مانند هفته چهارم. در این هفته زمان آن رسیده که تمرینات و ورزش های جدی به شما داده شود تا بدنتان بیشتر تقویت شده و به ثبات مورد نظر ما برسد پس لطفا از ما تمرینات پیشرفته تری در خواست نمایید. چنانچه شما در این مرحله ازدرد راحت شده اید و به اندازه ای حالتان خوب شده که بتوانید بیشتر فعالیتهای خودتان را انجام دهید به این معنا نیست که دیسک های شما خوب شده اند. دیسکهای شما 6 ماه یا بیشتر طول می کشد که بطور کامل خوب شوند بنابراین لطفا مراقب خود باشید. مابقی دستورات این هفته مانند هفته قبل است.

هفته ششم

در این هفته برنامه درمان شما همچون هفته قبل بین 1 تا 3 جلسه در هفته است. در این هفته شما 2 تا 3 با پیاده روی دارید و به مدت 30 تا 45 دقیقه که اگر به اندازه کافی به سلامتی بازگشته اید می توانید با دویدن آرام هم ادغام نمایید به این شکل که برای 20 ثانیه آرام می دوید و تا 20 دقیقه این را تکرار می کنید. چنانچه خیلی به سلامتی نزدیک شده اید می توانید یک دقیقه راه بروید و یک دقیقه بدوید و این حالت را تا 30 دقیقه برسانید. شما باید تا این زمان تمرینات تقویتی عضلات پهلو را شروع کنید و این کلید سلامتی و عدم بازگشت مشکل دیسک شماست. بقیه دستورات این هفت مانند هفته قبل است.

هفته هفتم

در این هفته چنانچه شما به اندازه کافی بهبود یافته باشید برنامه درمان شما یک جلسه در هرهفته یا هر ده روز خواهد بود. درصورت بهبودی لازم در این هفته ما به شما توصیه می کنیم که یک برنامه تقویتی شامل تمرینات با وزنه یا کش ورزشی داشته باشید. بقیه دستورات این هفته مانند هفته قبل خواهد بود.

هفته هشتم

بیشتر شما تا این زمان خوب شده اید و یا حداقل به زندگی عادی برگشته اید و بسیار مهم است که تمامی نکات و دستورات و ورزشها و تمریناتی را که در طول درمان به شما آموختیم برای همیشه از این زمان به بعد به کار ببندید. همچنین خیلی مهم است که سبک زندگی خود را همانطور که در طول درمان به شما آموختیم تغییر دهید و برای همیشه اجرا کنید. یادتان باشد که دیسک شما هنوز بطور کامل خوب نشده است ولی شما احساس بهتر شدن دارید پس مراقب باشید. اگر چنانچه شما تا این زمان بهبود نیافته اید ممکن است به خاطر عدم همکاری شما یا کافی نبودن آن یا بخاطر بزرگی و عمق مشکل بیماری شما باشد که در این صورت زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارد. متوجه باشید که پس از این هفته شما باید بطور مرتب ماهی یک بار ویزیت به مطب مراجعه کنید تا پزشک از رسیدن شما به سطح سلامتی مورد نظر خود اطمینان حاصل کند.